#CEOview
Intervju

Primož Glavič
Managing direktor podjetja Freestyle d.o.o.
Na kaj pomislite prvo, ko zaslišite besedo »poslovanje«?
Pomislim na dobro poslovanje in dobrobit podjetja. Da vse lepo teče in, da so stranke ter zaposleni zadovoljni.
Kako bi se opisali, če bi morali uporabiti samo tri besede?
Opisal bi se kot vizionarski, samoiniciativen in karizmatičen.
Kakšen nasvet bi dali samemu sebi na začetku kariere?
Treba je vztrajat in verjet vase.
Kako bi opisali svojega idealnega sodelavca?
Kot zelo delavnega, natančnega, doslednega, prijaznega in pa zanesljivega.
Zakaj ste se odločili, da delate v organizaciji, ki jo vodite?
Ker s tem delam nekaj več za ljudi okoli sebe. S prodajo opreme za zunaj, ljudem omogočamo preživljanje časa v naravi in pa s tem tudi več zdravja.
Kako bi opisali vlogo vodje v obdobju sprememb?
Opisal bi kot zelo pomembno vlogo, saj je takrat treba hitro odreagirati in se prilagoditi spremembam. In pa dajati podjetju neke smernice, da le-ta ne zapade ali pa propade. To velikokrat pomeni žrtvovanje za uspeh.
Kateri so glavni izzivi v vaši panogi in kako se z njimi spopadate?
Glavni izzivi v naši panogi so seveda, da ostanemo konkurenčni, kar dosegamo z dobrim poznavanjem konkurence in pa produktov. Ostati moramo tudi cenovno dostopni in pa imeti moramo tudi dovolj zaloge, da lahko strankam ponudimo čim več. Zdaj ko pomislim, je pa za doseganje uspešnosti podjetja pomembno imeti tudi zelo dobro ekipo. Ekipo, na katero se lahko vedno zaneseš.
Kako vidite svoje podjetje in vašo vlogo v prihodnosti?
Podjetje vidimo kot številka 1 na trgu. Z zadovoljnimi kupci in pa tudi z zadovoljnimi zaposlenimi. Svojo vlogo vidim večinoma v svetovanju in pa nadgrajevanju sistemov za lažje delo v podjetju.
Zakaj bi talenti v prihodnosti postali del vašega podjetja in ekipe?
Zato, ker ponujamo osebnostni pristop, dodatne izkušnje na področju dela s specializirano športno opremo, ker nudimo delo v mladi in dinamični ekipi, vas naučimo dela s strankami in pa produkti. Potem je pa tukaj še možnost napredovanja in pridobivanja novih znanj, delo pa je tudi zelo dobro plačano in velikokrat še dodatno nagrajeno.