#CEOview

Intervju

Igor Savi

Igor Savič

Direktor podjetja PM, poslovni mediji d.o.o.

Na kaj pomislite prvo, ko zaslišite besedo »poslovanje«?

Poslovanje zveni malce suhoparno. Ampak če ga prevedem v kreiranje idej in vodenje ljudi ter projektov, s katerimi te ideje uresničimo in s tem pomagamo, da drugi ljudje živijo boljše, lažje, lepše, sami pa za to dobimo plačilo ter osebno zadovoljstvo, potem to kar naenkrat zveni kot zelo zanimivo delo.

Kako bi se opisali, če bi morali uporabiti samo tri besede?

Enostavno; radovenen, vztrajen in pa odprt za ideje.

Kakšen nasvet bi dali samemu sebi na začetku kariere?

Moja kariera je precej raznolika. Največji obrat je bil, ko sem iz novinarskih in komunikacijskih krogov stopil v podjetniške vode in skupaj s poslovnim partnerjem ustanovil komunikacijsko marketinško Agencijo PM – poslovni mediji. Nasvet samemu sebi pa bi bil: naredi to, o čemer sanjaš, čim prej.

Kako bi opisali svojega idealnega sodelavca?

Posel, v katerem delamo, včasih spominja na plezanje po zahtevni steni v navezi s sodelavci. Zato si kot idealnega sodelavca predstavljam nekoga, ki res zna, ki mu lahko zaupam, je odgovoren do sebe in do drugih, ki stalno išče rešitve, saj problemi vedno nastanejo. Je motiviran, pozitivno usmerjen in ima visoko kulturo osebnega dialoga.

Zakaj ste se odločili, da delate v organizaciji, ki jo vodite?

Svoje podjetje sem se odločil ustanoviti zato, ker sem si na podlagi prejšnjih izkušenj, želel ustvariti okolje, da bom lahko s sodelavci delal res smiselne in dobre projekte, se bom z njimi dobro počutil in, da bom seveda tudi kaj zaslužil.

Kako bi opisali vlogo vodje v obdobju sprememb?

Dober vodja zna poiskati, spodbuditi in povezati prave ideje ter ljudi. Jih zna motivirati, včasih pa tudi usmerjati.

Kateri so glavni izzivi v vaši panogi in kako se z njimi spopadate?

Komunikacije vključno z marketingom, prodajo, strateškimi komunikacijami in PR-jem so nekakšno živčevje poslovnih, političnih, družbenih in osebnih odnosov. Postajajo pa izredno kompleksne. Zato je nekako prvi izziv poiskati motivirane, pozitivno usmerjene ljudi, z dobro mešanico kompetenc in znanja. Drugi izziv pa vidim v tem, da je marketing velikokrat ključni del problema okoli nas, saj je velikokrat orodje za manipulacijo, ne pa zato, da bi ljudem pomagali, da bi živeli lažje, lepše in boljše. Tretji problem vidim v graditvi globoke, trajne, celostne odgovornosti profesionalnih nosilcev marketinga in komunikacij.

Kako vidite svoje podjetje in vašo vlogo v prihodnosti?

Agencija PM razvija eno inovativno kombinacijo vsebinsko uporabnih in komunkacijsko kreativnih rešitev v povezavi s kompleksnimi tehnološkimi rešitvami. Prav zaradi te kombinacije in naše usmerjenosti, bomo sposobni podjetjem in organizacijam ponuditi v prihodnosti res dobre in trajnostne rešitve njihovih prodajnih, promocijskih ter marketinških problemov. To je naša zgodba prihodnosti.

Zakaj bi talenti v prihodnosti postali del vašega podjetja in ekipe?

Tisti, ki bodo postali del naše ekipe se bodo lahko ukvarjali s komunikacijskimi projekti in nalogami, ki so vredni truda in imajo nekakšen smisel. Delali bodo v prijetnem okolju, ki ga prežemata spontana odgovornost in medsebojno spoštovanje, nenazadnje pa bodo tudi dobro zaslužili.